|
Stanislav Cintavý

Ligový pohár v rukách N3M, senzačný Young Red Devils berie striebro

BRA

Kým víťaz patril k okruhu favoritov, strieborná priečka Young Red Devils je senzačná. Bronz patrí Riňosom a Hilfigeru.

Ligový pohár 2022 sa odohral pri ideálnom počasí a zúčastnilo sa ho 16 tímov rozdelených do 4 skupín. Postupovali všetci účastníci a tak kľúčovým bolo práve Osemfinále. 


Medzi najväčších favoritov patrili Engerau Boys, N3M, či Rinosi. N3M nastúpili v béčkovej zostave posilnenej niektorými hráčmi A tímu. 

Výsledky osemfinále:

FC BPN B - FC Lions  2:6
Rinosi - LuckyGrill  8:2
Štrkovec - Magic 2:1 pp
Šuflikanti - Hillfiger 0:6
Veverice - Engerau 2:4
Young Red Devils - Betonari 4:3
NŠK 1922 - White Tigers 1:8
Caprio B - AC N3M 0:5

V osemfinále sa senzačne porúčalo béčko BPN, ktoré vyhralo svoju skupinu A, ale stopku im vystavil štvrtý Lions so skupiny B. Prekvapením bol aj postup Devils, ktorí zdolali Betonárov 4:3. Zvyšné výsledky možno označiť za očakávané. 

Výsledky štvrťfinále:

Rinosi - Štrkovec 3:0
Lions - Hilfiger 0:2
White Tigers - Young Red Devils 0:2
AC N3M - Engerau 3:1

Vo štvrťfinále sa stretli dvaja favoriti na titul a zápas Engerau - N3M patril naozaj medzi ozdoby podujatia. Dlho svietila remíza 1:1 a vyzeralo to na penaltové rozuzlenie, až napokon dve minúty pred koncom N3M rozhodol o svojom postupe. Senzačne turnajom išli ďalej aj Devils, ktorí zdolali šikovných Tigrov 0:2. 

Semifinále:

Rinosi - Young Red Devils 2:3 p.p
N3M - Hilfiger 3:0

Rinosi pohodlne viedli 1:0 držali opraty zápasu v rukách avšak potom v priebehu jednej minúty Devils otočili vývoj stretnutia. Rinosi ešte exportným gólom stihli doviesť zápas do penaltového konca, v ktorom však ani raz neuspeli a senzácia bola na svete. V druhom zápase N3M hladko prešli do finále. 

Finále:

N3M - Young Red Devils 2:0

Diablom sa nepodarilo napodobniť Grécko a vo finále už na svojho súpera nestačili, N3M tak získava Ligový pohár 2022, ale rozhodne najväčším prekvapním je striebro pre Mladých diablov. Bronz si odnášajú Hilfiger a Rinosi. 


submenu

Tabuľka

Bratislava (BRA) ELITE
# Tím Z Skóre Body
1. ENG Engerau Boys 3 5:2 7
2. BPN FC BPN 3 7:6 6
3. INT Inter BA 3 6:6 3
4. FKS FK Šport 3 0:4 1

štatistiky

Bratislava (BRA) ELITE