|
Stanislav Cintavý

Propozície BLMF Winter CUP 2023

BRA

V článku nájdete komplet propozície pre BLMF Winter CUP 2023


Propozície BLMF Winter Cup 2023

 

Dátum: 17.12.2023

Čas: 8:30 - 20:30

Výkonnostné skupiny: BASIC a ELITE

 

Inštrukcie v deň turnaja

 

·        Každé družstvo musí evidovať a zaregistrovať svoj príchod na turnaj, aspoň 15 minút pred ich prvým zápasom a to vo vestibule Novej haly Dom športu

·        Mužstvám budú označené šatne, ktoré im slúžia na prezlečenie, osprchovanie, ale nie však na odkladanie veci

·        Tímy musia nastúpiť v dresoch/tričkách rovnakej farby, pričom je potrebné si priniesť dve sady (rôzne dve farby, stačí aj trička) , resp. vlastné rozlišovačky  a to z hygienických dôvodov (nie je žiadúce zdieľať rozlišovačky medzi viacerými tímami).

·        Upozorňujeme, že sa hrá súbežné na troch hracích plochách, kde dve sú v Novej hale (Nová1 a Nová2) a jedná v starej hale (Stará).

o   hala Nová1 je tá ktorá bližšie k vchodu a Nová2 je tá ku ktorej sa musia hráči dostať cez Nová1

·        na podujatí bude k dispozícií zdravotník

 

Formát turnaja

 

·        Turnaj je rozdelený na dve skupiny BASIC a ELITE

·        Skupina BASIC obsahuje 25 tímov rozdelených do piatich 5-členných skupín

o   z každej skupiny postúpia traja najlepší do osemfinále a jeden Lucky looser zo zvyšných nepostupujúcich

o   Osemfinálové dvojice sa zoradia podľa získaných bodov, pričom sa nemôžu stretnúť mužstvá z rovnakých skupín

o   Lucky looser sa vyžrebuje  takým spôsobom, že každému mužstvu na štvrtých a piatych miestach v skupinách bude pridelený jeden žreb za každý získaný bod. (ak teda mužstvo získa 3 - dostáva tri žreby do osudia a má väčšiu šancu ako mužstvo, ktoré získa napríklad len jeden bod)

·        Skupina ELITE obsahuje 15 tímov rozdelených do troch 5-členných skupín

o   z každej skupiny postúpi víťaz a najlepšie mužstvo z druhých miest priamo do štvrťfinále, následne zvyšné dve mužstvá z druhých miest, všetky mužstvá z tretích a štvrtých miest postúpia do osemfinále.

·        V oboch prípadoch (BASIC aj ELITE) o poradí rozhoduje v tomto poradí: počet bodov, skóre, počet strelených gólov, vzájomný zápas, poradie v poslednej základnej časti BLMF, žreb

·        Jeden hráč môže štartovať len za jedno mužstvo, štarty naprieč výkonnostných skupín musí odobriť organizátor turnaja (hráč chce hrať aj za mužstvo v BASIC aj za iné v ELITE).

·        Hracie časy sú pevné (presný čas zápasu), za nastúpenie včas zodpovedá kapitán mužstva. V prípade ak mužstvo nebude na palubovke v RHČ rozhodca spúšťa časomieru a mužstvo, ktoré je nastúpené získava technicky gól

·        Nebudeme požadovať súpisky

 

Pravidlá skupina BASIC

 

1.      Hrací čas je 12 minút + 1 minúta ak niektoré z družstiev vedie o jeden gól pričom semifinále a finále sa hrá na 16 minút + 1 minúta

2.      Za víťazstvo sa pripisujú 3 za remízu obe mužstva po jednom bode

3.     O poradí v skupine rozhoduje:

a.      Skóre

b.      Vyšší počet strelených gólov

c.      Vzájomný zápas

d.      Umiestnenie v základnej časti posledného ročníka BLMF

e.      Žreb

f.       Ak sa rozhoduje medzi tretím a štvrtým  miestom v skupine, namiesto žrebu nasleduje penaltový rozstrel

4.     Pravidlá sa riadia pravidlami futsalu s týmito špecialitami:

a.      V prípade udelenia ŽK alebo ČK po faule - nasleduje pokutový kop zo vzdialenosti 9 metrov

b.      Nepočítajú sa akumulované fauly

c.      Hra z brankárom je neobmedzená (tak ako na malom futbale)

d.      V prípade ČK je mužstvo oslabené na 3 minúty pričom hráč sa po inkasovanom góle nevracia (mužstvo hrá oslabené aj keď inkasuje gól)

e.      Ak mužstvo inkasuje ČK keď už hrá v oslabení, počet 3+1 ostáva a trest sa predlžuje (počet hráčov nesmie klesnúť pod 3+1)

f.       Automatický disciplinárny trest po ČK do ďalšieho zápasu nie je, avšak môže ho navýšiť  disciplinárna komisia turnaja

g.      Pravidlá o šmýkačkách sa posudzuje ako na malom futbale

h.      V prípade zápasov playoff ak je výsledok nerozhodný, nasleduje penaltový rozstrel zo vzdialenosti 9m (3x každé mužstvo). Ak sa nerozhodne po troch kopoch, otáča sa poradie v akom družstvá strieľajú

5.     Ak niektoré družstvo nastúpi v ženskom zložení môže štartovať v počte 5+1

a.      Za ženské zloženie sa vníma stav ak na ihrisku je maximálny počet mužov 2ks vrátane brankára (v takom prípade môže byť zvyšných 4 hráčok ženy)

 

 

 

Pravidlá skupina ELITE

 

1.      Hrací čas základnej časti je 12 minút + 1 minúta ak niektoré z družstiev vedie o jeden gól a hrací čas v sekcii playoff je 16 minút + 1 minúta.

2.      Za víťazstvo sa pripisujú 3 , za remízu obe mužstva po jednom bode

3.     O poradí v skupine rozhoduje:

a.      Skóre

b.      Vyšší počet strelených gólov

c.      Vzájomný zápas

d.      Umiestnenie v základnej časti posledného ročníka BLMF

e.      Žreb

f.       V prípade rozdielu medzi štvrtým a piatym mužstvom rozhodne penaltový rozstrel

4.     Pravidlá sa riadia pravidlami futsalu s týmito výnimkami:

a.      V prípade udelenia ŽK alebo ČK po faule - nasleduje pokutový kop zo vzdialenosti 9 metrov

b.      Nepočítajú sa akumulované fauly

c.      V prípade ČK je mužstvo oslabené na 3 minúty pričom hráč sa po inkasovanom góle nevracia (mužstvo hrá oslabené aj keď inkasuje gól)

d.      Ak mužstvo inkasuje ČK keď už hrá v oslabení, počet 3+1 ostáva a trest sa predlžuje (počet hráčov nesmie klesnúť pod 3+1)

e.      Automatický disciplinárny trest po ČK do ďalšieho zápasu nie je, avšak môže ho navýšiť  disciplinárna komisia turnaja

f.       Šmýkačky sa posudzujú ako na malom futbale

g.      V prípade zápasov play-off ak je výsledok nerozhodný, nasleduje penaltový rozstrel zo vzdialenosti 9m (3x každé mužstvo). Ak sa nerozhodne po troch kopoch, otáča sa poradie v akom družstvá strieľajú

 

Výsledkový servis a detailný rozpis

 

·        Žreb, rozpis, tabuľky pre BASIC nájdete na  tomto linku. 

·        Žreb, rozpis, tabuľky pre ELITE nájdete na tomto linku. 

Organizátor si vyhradzuje právo na operatívne zmeny v propozíciách kedykoľvek počas turnaja.

Kontakty

Hlavný organizátor: Stanislav Cintavý, 0911 111 115

Kontakt pri príchode a registrácií: Erik Szabo 0911 174 220

Administrátor tímov: Mário Topor 0951 544 601

Podnety na disciplinárne konanie:blmfba@gmail.com

 

Hala Dom športu vstupy:

 

1 - vstup a registrácia - Nová Hala

2 - vstup do Starej haly

GPS:https://maps.app.goo.gl/1BzrHBDRZesQTYDe6

Parkovanie: optimálne v OC Vivo a na priľahlých parkovacích plochách


submenu

Tabuľka

Bratislava (BRA) 1. BLMF
# Tím Z Skóre Body
1. BPN FC BPN 11 105:51 31
2. ENG Engerau Boys 11 75:37 24
3. PAP Papalalulu 11 81:57 20
4. ALL All Star 11 68:56 20
5. MEN Menežeris 11 44:41 19
6. ACN AC N3M 11 58:52 18
7. FCR FC Riňoši 11 42:58 14
8. AFC AFC Oravan 11 49:75 12
9. SHA Shadows 11 41:81 6
10. BAR Baroňáci 11 34:89 1

štatistiky

Bratislava (BRA) 1. BLMF
1. BPN Šimon Štefanec 25 Gólov
2. ACN Daniel Filip Mašulovič 16 Gólov
3. PAP Michal Javnický 14 Gólov
4. AFC Matej Chorvát 14 Gólov
5. ACN Šimon Chalány 13 Gólov
6. PAP Marek Paštrnák 12 Gólov
7. FCR Jakub Paštinský 12 Gólov